Az Erdélyi Múzeum-Egyesület
Gr. Mikó Imre emléklapot
adományozott az EME újjászervezésében és folyamatos működtetésében kifejtett kiemelkedő munkássága elismeréséül.

Gróf Mikó Imre-emlékplakett Gergely István munkája

 


Díjazottak
  Név Év Hol
1 Benkő Samu 2005 AMTNE 
2 Berényi Dénes 2005 AMTNE 
3 Feszt György 2005 AMTNE 
4 Meskó Attila 2005 AMTNE 
5 Monok István 2005 AMTNE 
6 Kiss András 2005 AMTNE 
7 Kerekes Jenő 2005 AMTNE 
8 Fekete Károly 2005 AMTNE 
9 Vizi E. Szilveszter 2006 Közgyűlés
10 Czirják Árpád 2006 Közgyűlés
11 Murádin László 2006 Közgyűlés
12 Soó Tamás 2006 Közgyűlés
13 Várhelyi Csaba 2006 Közgyűlés
14 Pál Antal Sándor 2006 AMTNE 
15 Dávid Gyula 2006 AMTNE 
16  Bura László 2006 AMTNE 
17 Sólyom László 2007  
18 Réti Tamás 2007 FMTÜ
19 Tarnóczy Mariann 2007 Közgyűlés
20 Uray Zoltán 2007 Közgyűlés 
21 Bódizs György 2007 Közgyűlés
22 Kozma Dezső 2007 Közgyűlés 
23 Széman Péter 2007 Közgyűlés
24 Gyenge Csaba 2007 AMTNE 
25  Kása Zoltán 2007 AMTNE 
26 Kovács Kiss Gyöngy 2007 AMTNE 
27 Bajusz István 2008 Közgyűlés
28 Muckenhaupth Erzsébet 2008 Közgyűlés 
29 Gaal Gyorgy 2008 AMTNE 
30 Gémesi Ferenc 2009 Közgyűlés 
31 Gecsényi Lajos 2009 Közgyűlés 
32 Janitsek Jenő 2009 Közgyűlés 
33 Murádin Jenő 2009 Közgyűlés 
34 Vremir Mátyás 2010 MTNE
35 Szilágyi Mátyás 2012  
36 Vincze Zoltán 2013 MTNE
37 Kocsis Károly 2013 MTNE
38 Kicsi György 2013 Közgyűlés
39 Szabó T. család 2014 SzóTár bemut
40 Répás Zsuzsanna 2014 SzóTár bemut
41 SzóTár munkaközössége 2014 SzóTár bemut
42 Magdó János 2014  
43 Silye Lóránd 2014 MTNE
44 Péter H. Mária 2014 MTNE
45 Brendus Réka 2015 Közgyűlés
46 Kerekes Sándor 2015 MTNE
47 Mező Piroska 2015 MTNE
48 Sipos Emese 2015 MTNE
49 Lovász László 2015 MTNE
50 Gyulai József 2016 FMTÜ
51 Bartók Katalin 2016 Közgyűlés
52 Kékedy Nagy László 2016 Közgyűlés
53 Pánczél Szilamér Péter 2016 Közgyűlés
54 Fodor Pál 2016 Jakó Zs 100
55 Maróth Miklós 2016 MTNE 
56 Vékás Lajos 2016 MTNE 
57 Nyárádi Imre-István 2016 MTNE 
58 Orbán-Kis Károly  2016 MTNE 
59 Roósz András 2017 FMTU
60 Garda Dezső 2017 Közgyűlés
61 Egyed Emese 2017 Közgyűlés
62 Vincze Mária 2017 Közgyűlés
63 Szacsvai Kinga 2017 MTNE
64 Mezei Tibor 2017 MTNE
65 Gobesz Zsombor 2017 MTNE
66 T. Veress Éva 2018 Közgyűlés